Chromozoom logo

Mikrobiom

Analýza střevního mikrobiomu

Jeden DNA test, navždy lepší život.

Pomáháme odemykat skrytý potenciál lidské DNA. Díky poznání své DNA a odborným doporučením najdete cestu k lepšímu zdraví, stravování i sportovnímu výkonu.

Mikrobiom

Analýza střevního mikrobiomu

Komplexní testy

Vyberte si komplexní genetický test nebo analýzu střevního mikrobiomu.
DNA test

DNA test 360

Komplexní a nejobsáhlejší DNA test. Chromozoom 360 obsahuje veškeré zkoumané vlastnosti z DNA testů Nutri, Health, Beauty a Sport. Výhodou otestování kompletního spektra predispozic je návaznost mezi výsledky z jednotlivých oblastí.

 • DNA test Nutri

  (54/54)
 • DNA test Health

  (38/38)
 • DNA test Sport

  (14/14)
 • DNA test Beauty

  (19/19)
 • Konzultace s genetikem

7 990 Kč

9 990 Kč

Včetně DPH a dopravy

Mikrobiom

Analýza střevního mikrobiomu

Zjistěte, jak vaše střeva vstřebávají vitamíny a minerály. Získejte návod k navrácení rovnováhy vaší střevní mikroflóry a tím k vašemu zdraví. Zbavte se trávicích či psychických obtíží, snižte riziko různých onemocnění a/nebo zhubněte.

 • Skladba mikrobiomu

 • Ochranné a zánětlivé reakce

 • Probiotické bakterie

 • Riziko obezity

 • Metabolické produkty

7 700 Kč

9 300 Kč

Včetně DPH a dopravy

DNA test

Co zjistím a jak probíha analýza?

Trenér, kouč i nutriční poradce

S naší interaktivní aplikací Chromozoom můžete odhalit desítky fascinujících výsledků o svém těle, které se týkají vašich jedinečných genetických predispozicí a potenciálů. V kombinaci se srozumitelnými informacemi, personalizovaným doporučením a systémem výzev, vám naše aplikace pomůže na cestě k optimálnímu zdraví.

Mějte své výsledky vždy poruce!

Desítky genetických reportů týkajících se vašich předpokladů v oblastech zdraví, výživy, sportu či krásy v jedné přehledné mobilní aplikaci.

 • Detailní přehledy genetických predispozic a intolerancí.

 • Pravidelné reporty pro zlepšení zdraví, stravování i sportovního výkonu.

 • Tipy a výzvy.

Stahujte na:

Analýza střevního mikrobiomu

Nechte si otestovat 1500 kmenů střevních bakterií a zjistěte, které vám škodí, které vám chybí, co vaše střeva produkují a jak vstřebávají vitamíny a minerály. Získejte návod k navrácení rovnováhy vaší střevní mikroflóry a tím k vašemu zdraví.

Zbavte se trávicích či psychických obtíží, snižte riziko různých onemocnění, zvyšte svůj výkon a/nebo zhubněte.

Vědecké zázemí GHC

Chromozoom staví na vědeckém zázemí GHC Research Institutu a celé skupiny GHC, do které patří. Pro DNA testování tak využívá 25 let zkušeností a know how více než čtyř desítek vědců, genetiků,
biotechnologů, lékařů a bioinformatiků.
0 Vypracovaných studií
0 Analyzovaných genů
0 Let zkušeností

Ochrana soukromí a dat

Zpracování a zabezpečení všech vašich dat je v Chromozoomu naší prioritou číslo jedna. Veškerá data jsou proto bezpečně uložena na našich šifrovaných serverech v České Republice. Každá zkumavka se vzorkem je udržována v absolutní anonymitě a sekvenování a vyhodnocování DNA se provádí na základě přiděleného identifikátoru.

Více o ochraně dat

Doplňky stravy Chromozoom

Navrženo podle nejnovějších vědeckých poznatků a trendů ve výživě a genetice člověka.

Názory našich klientů

Naše zákaznická základna je pro nás velice důležitá a jejich spokojenost je naším nejvyšším cílem. Proto nám udělá velkou radost, když nám klienti posílají své příběhy o tom, jak jim naše služby pomohly zlepšit jejich zdraví, krásu a sportovní výkon. V této sekci se podělíme o některé z těchto inspirujících příběhů. Jsme vděčni za každého klienta, který se rozhodl svěřit nám svůj příběh, a doufáme, že tyto zkušenosti vás také inspirují a motivují na cestě za dosažením vašich vlastních cílů.

Václav Grimler

Kvůli práci nestíhám trénovat každý den, proto chci, aby každý trénink byl efektivní. Neustále chci zlepšovat svůj výkon, a tak jsem se rozhodl zkusit DNA test Sport. Sada přišla rychle, na výsledky jsem si ale musel chvíli počkat. Vše jsem následně měl možnost konzultovat přímo s genetikem. Používám Chromozoom jako wikipedii o svém těle. Naučil jsem se správně protahovat a regeneruju daleko rychleji.

Veronika Šimková

Tento test mi ukázal, jaký typ stravy a cvičení je pro mě ideální na základě mé genetiky. Jediné, co mi chybí, je možnost stažení výsledků do telefonu. Výsledná zprává mi přišla celkém komplikovaná, vzhledem k velkému množství informací, ale rozhovor s genetičkou mi následně všechno ujasnil. Doporučuju!

Jana Čílová

Byla jsem často nemocná a hledala řešení jak z toho ven, krátkodobě mi pomohla hlíva ústřičná, ale po nějaké době přestala fungovat. DNA test mi pomohl narovnat moje rytmy a stabilizovat se. Moc se mi líbí přehled o mém těle, více se soustředím na cholesterol, na který mě test upozornil, stejně jako na vyšší riziko závislosti na alkoholu, tak si na něj od té doby dávám pozor.

Jan Wirth

Chromozoom mi poskytl velmi podrobný popis mého genetického profil, kde jsem zjistil předpoklady k mé fyzické struktuře. Zjistil jsem, že mám vyšší poměr svalové tkáně, což mě kategorizuje spíše jako vytrvalostního sportovce. Toto zjištění mě utvrdilo v mém rozhodnutí pokračovat v běhání a nevzdávat se svých snů o maraton.

Aneta Žídková

Komplexní DNA test mi poskytl překvapivé informace o mém těle. Pomohl mi pochopit, že moje sebevědomí po porodu bylo ovlivněno více mým psychickým stavem než genetikou. Navíc mi dal konkrétní nápady, jak se o sebe lépe starat - například tím, že potřebuji více vitamínu B6. Test mě také upozornil na to, že mám předpoklady k citlivé kůži, což mi pomohlo přizpůsobit svou péči o pokožku.

Jakub Šotol

Test mi dorazil rychle, čekání na výsledek bylo delší. Pohybu mám dost a jediné s čím bojují je jídlo. Výsledky z testu Nutri mi pomohly si srovnat jídelníček a pochopit jaké následky očekávat, pokud si nebudu pozor dávat na některé potraviny. Navíc jsem při online konzultaci dostal hromadu tipů jak se ke svému tělu chovat.

Martin Klimeš

Chromozoom 360 mi dal novou motivaci do hubnutí. Většinu času v práci sedím, jím nepravidelně a na pohyb po prácí nemám náladu a stres v práci tomu taky nepomáhá. DNA test jsem dostal jako dárek a vyzkoušel to bez velkých očekávání. Samotná analýza byla dost komplexní a chvíli jsem zpracovával všechny souvislosti, které mě předtím nenapadaly. Zkouším chodit delší tratě v komfortním tempu, přesto jdou kila docela dolu.

Proč my?

Testujeme v našich laboratořích v ČR

Vzorky analyzujeme ve vlastních genetických laboratořích v Praze, vaše data jsou díky tomu maximálně v bezpečí.

Držíme se vědeckých podkladů a kvality

Zajímá vás genetika do hloubky? Naši odborníci vám v rámci konzultace zodpoví nejrůznější dotazy k vašim výsledkům.

Personalizovaná řešení na míru každému

Nabízíme personalizovaná doporučení na míru vašim potřebám, dle výsledků DNA analýzy.

Jak to funguje?

1

Odběr DNA

Vzorek odebrete pomocí bukálního stěru. Jedná se o bezbolestný odběr v pohodlí vašeho domova.
2

Odeslání

Pro odeslání vzorku zpět do laboratoře použijte sběrné místo Zásilkovny. Služba je předplacená.
3

Výsledky

Genetické reporty společně s doporučením naleznete v interaktivní webové aplikaci.
4

Objevování

Objevte své genetické předpoklady a odemkněte potenciál vašeho těla naplno.

FAQs

Výsledky genetické analýzy jsou neměnné, a proto stačí DNA test absolvovat pouze jednou.

Testujeme širokou škálu genetických variant, tzv. jednonukleotidové polymorfismy neboli změny, které se vyskytují v určité pozici v genomu. Naše testy jsou vysoce personalizované a stejně tak jako doporučení, která přináší naše aplikace pro každého zákazníka.

A co víc, náš tým vědců a lékařů neustále aktualizuje vaše výsledky v souladu s nejnovějšími vědeckými výzkumy, standardy a metodami.

Metoda sekvenování nové generace (z angl. next generation sequencing - NGS), kterou používáme, je na 99,99 % spolehlivá. Tuto technologii poskytují společnosti ROCHE a Illumina, lídři v oblasti molekulární genetiky a in vitro diagnostiky.

Naše laboratoře jsou certifikovány podle norem ISO 15189 a ISO 9001, což zajišťuje nejvyšší úroveň kvality a kompetence. 

Naše testy poskytují vhled do lidského genomu a pomáhají lidem porozumět jejich genetickému potenciálu. Nabízíme odbornou analýzu genetických informací a poté poskytujeme personalizované rady ohledně životního stylu a preventivní doporučení navržená tak, aby vám pomohla vést lepší a zdravější život.

Nejprve vám zašleme sadu obsahující odběrovou štětičku a jednoduché pokyny. Jakmile odeberete svůj vzorek DNA, vše, co musíte udělat, je vložit jej zpět do předplacené krabičky a odnést na pobočku Zásilkovny. O zbytek se postaráme my.

Výsledky testu spolu s vybranými doporučeními pro vás budou nahrány do vašeho účtu Chromozoom – přístupnému kdykoli a kdekoli prostřednictvím webové aplikace Chromozoom.

Komunita

Staňte se součástí naší rostoucí komunity na sociálních sítích Instagram a Facebook, kde můžete získat zajímavé informace o genetice a zdravém životním stylu.

Blog

Napsali o nás

Články, tiskové zprávy a zajímavosti o značce Chromozoom

Věda ve váš prospěch

Máte-li zájem o novinky ze světa zdraví a genetiky, přihlaste se k odběru:

Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí na ní
Zásady ochrany osobních údajů a podmínky používání služby Google.

Odesláním souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.