Máte dotazy?

PCR test je vysoce specifický a citlivý test, jehož cílem je detekce přítomnosti ribonukleové kyseliny (RNA) viru. Cíleně vyhledává geny specifické právě pro SARS-CoV-2. Tento test je jako jediný doporučený pro nejspolehlivější diagnostiku onemocnění.
Otestovat se lze na odběrových místech COVID, zde vám ale hrozí další riziko expozice virem. Cestovat na odběrové místo není nejvhodnější ani v případě, pokud se necítíte dobře. Mnohem bezpečnější je kloktací GARGTEST s bezkontaktním doručením, který si můžete provést v pohodlí domova. Postaráme se i o doručení odebraného vzorku zpět do laboratoře. Neohrozíte tak sebe ani zdravotnický personál! Kloktací test je navíc mnohem příjemnější než klasický výtěr z nosohltanu na odběrových místech.
Doručování zajištuje profesionální kurýrní společnost, která má bohaté zkušenosti v dopravní logistice. Vyškolení kurýři doručují testovací sadu obratem po objednání, v časovém rozmezí, které jste si sami zvolili. Předání a převzetí probíhá zcela bezkontaktně. Nemusíte přijít s nikým do styku. Chráníte sebe i své okolí.
Rozvoz probíhá na celém území ČR. Vice o podmínkách a postupu doručení naleznete v sekci Doprava.
Test odhalí, zda se ve vašem organismu vyskytuje virus SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19. A to bez ohledu na to, zda máte či nemáte symptomy. Kloktací GARGTEST je dostatečně citlivý na detekci symptomatických i asymptomatických jedinců (pacientů s příznaky onemocnění i zcela bez příznaků). Pokud vám vyjde pozitivní výsledek testu, měli byste okamžitě začít dodržovat aktuální pokyny MZČR a nastoupit do domácí karantény.
NE. Výsledek testu hlásit nemusíte. Naše laboratoř výsledky hygienické stanici poskytuje za vás zhruba do 3 hodin po vyhodnocení daného vzorku. Mějte na paměti, že v případě pozitivního výsledku jste povinni řídit se příslušnými nařízeními Vlády ČR a ihned nastoupit do domácí karantény.
Před vstupem do konkrétního státu si vždy ověřte na webu MZV ČR, jaká jsou aktuální nařízení pro testování a podmínky vstupu na dané území. Dle těchto instrukcí postupujte. Aktuální informace k cestám do zahraničí naleznete zde: https://bit.ly/3iKjJSu
ANO. Výplach dutiny ústní a hltanu kloktáním je velmi spolehlivý způsob samoodběru vzorku pro účely virologického vyšetření, a to včetně viru SARS-CoV-2. Tento nový způsob diagnostického samoodběru je funkčně srovnatelný a statisticky se neliší od odběru provedeného zdravotnickým pracovníkem výtěrovou štětičkou z nosohltanu (tzv. nasofaryngeální stěr).
Samoodběr kloktáním je bezpečný a jednoduchý. Snadno ho zvládne i poučený laik. Stačí postupovat dle podrobného návodu, který je součástí balení.
Odběr vzorku probíhá pouze kloktáním 10 ml pitné vody. Poté vykloktaný obsah z úst vyplivnete do transportní plastové zkumavky, kde se nachází stabilizační prášek, a uzavřete ji. Do kontaktu s žádnou chemickou látkou nepřijdete.
ANO. Vystavujeme dvojjazyčné lékařské potvrzení o výsledku PCR testu při překročení hranic ČR, který vám zašleme e-mailem.

V lékařském potvrzení bude propsáno, že se jedná o RT-PCR test na SARS-CoV-2, typ primárního vzorku: kloktání dutiny ústní a hltanu. Klient musí sám zjistit, zda je v cílové zemi akceptovatelný tento druh odběru.
SMS zprávou obdržíte výsledek testu (negativní/pozitivní). Dále vám zašleme kód, prostřednictvím kterého získáte přístup do zabezpečeného odkazu, který vám přijde na e-mail. Prostřednictvím tohoto odkazu si pak můžete stáhnout laboratorní zprávu. Veškerý proces probíhá v souladu s Nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR).
Výsledky vyhodnocuje akreditována laboratoř GHC Genetics, s.r.o., držitel akreditace pro vyšetřování COVID-19 podle mezinárodně používané normy ČSN EN ISO 15189:2013.
Nabízíme naprosto unikátní službu, se kterou jsou spjaté vícenáklady za: nakládání s potenciálně nebezpečnými vzorky, precizní logistiku, doručování ve vámi zvoleném časovém slotu, včasné doručení vzorku zpět do laboratoře, odborně proškolený personál, nutnost speciálního pojištění atd.
GARGTEST neprokáže přítomnost viru ihned na místě při odběru, tedy u vás doma. Jedná se pouze o soupravu pro samoodběr biologického materiálu, který musí být dále vyšetřený ve zdravotnické laboratoři metodou PCR. Výsledky ale obdržíte do druhého dne.
Při každé platbě automaticky zasíláme elektronický doklad o zaplacení. V případě nákupu na firmu můžete objednávku uhradit firemní kartou, poté nám zaslat e-mail na podpora@chromozoom.cz s číslem objednávky a fakturačními údaji. Fakturu vám rádi vystavíme a zašleme obratem zpět.

Další obecné informace o viru SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19 naleznete na stránkách: https://covid.gov.cz